Haradinaj: Prej shtatorit nuk flasë me Avdullah Hotin

Kreu i AAK-së dhe kandidati për president, Ramush Haradinaj ka folur për raportet e tij me kryeministrin në detyrë Avdullah Hotin.

Haradinaj në Pressing të T7 tha se nuk ka komunikuar me Hotin prej muajit shtator.

“Nuk ka komunikuar me Hotin që nga marrëveshja e Washingtonit”, ka thënë Haradinaj.

“Kur janë shpallë zgjedhjet i kam shkrujt Mustafës, Hoxhajt, Kurtit e Limajt u kam thënë urime zgjedhjet”, shtoi Haradinaj gjersa u pyet se me kë e vazhdon ende  komunikimin./Kosovarja