Haradinaj uron SHBA-të: 4 korriku është vet mesazhi i lirisë së kombeve

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar popullin amerikan me rastin e 4 korrikut, Ditës së Pavarësisë së SHBA-ve.

Haradinaj përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se 4 korriku përçon mesazhin e idealeve të larta dhe vlerave universale të demokracisë.

Postimi i plotë:

Urimet më të përzemërta për popullin dhe shtetin amerikan, me rastin e Ditës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara.

4 korriku përçon mesazhin e idealeve të larta dhe vlerave universale të demokracisë.

4 korriku është vet mesazhi i lirisë së kombeve.

Kosova do të jetë gjithmonë përkrah Amerikës, e cila është shembull që ne me krenari e n.djekim.

Andaj 4 korriku është edhe festë e jona.

Urime. /Telegrafi/