Haxhiu: Mocioni do t’ju kthehet fytyrës të gjithë atyre që e orkestruan këtë PLAN

Minstrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu, përmes një postimi të bërë në faqen Facebook ka komentuar vendimin e Kryesisë së Kuvendit për mbajtjen e seancës së mocionit së LDK-së.

Ajo ka thënë se ky mocion që po bëhet për ta rrëzuar Qeverinë më të mirë që ka pasur Kosova, sidomos në kohë pandemie, do t’ju kthehet fytyrës gjithë atyre që e orkestruan, transmeton Indeksonline.

Ky është postimi i saj i plotë:

Mocioni i nesërm për rrëzimin e Qeverisë më të mirë që ka pasur ndonjëherë Kosova, e sidomos në kohën kur po përballemi me virusin corona që ka marrë mijëra jetë njerëzish dhe mijëra të tjerë luftojnë për jetën apo janë të prekur nga ky virus, do t’ju kthehet fytyrës të gjithë atyre që e orkestruan këtë PLAN!

Fatkeqësisht krerët e LDK, nuk dëgjojnë popullin dhe as anëtarësinë e tyre.

Ata nuk po mund të shkëputen nga Thaçi e PDK!

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3479794115424688&set=a.524198150984314&type=3&theater