Hidhni piper të zi në lavatriçen me rroba, efekti do iu mahnisë

Keni një këmishë të re dhe të bukur, që ju vlerësoni shumë.

Por pas vetëm pak larjesh, ju tashmë vini re se ngjyra po fillon të zhduket.

Ka shumë detergjentë që ndoshta mund të jenë më të mirët për t’u kujdesur për rrobat tuaja.

Por, në shtëpinë tuaj është një ilaç që mund të mos keni dëgjuar kurrë kur bëhet fjalë për ruajtjen e ngjyrave të gjalla të rrobave tuaja.

Sekreti?

Pak piper të zi.

Ju duhet vetëm piper i zi.

Vendosni një lugë çaji piper të zi së bashku me rrobat tuaja.

Lani në temperaturën më të ulët të mundshme.

Si punon:

Piper vepron si një gërryes dhe i ndihmon rrobat për të ruajtur ngjyrën e tyre.

Dëshironi edhe rroba më të bardha?

Mundohuni të derdhni në një filxhan të vogël uthull të bardhë kur jeni duke larë të bardhat tuaj.

Dëshironi edhe ngjyra më të mprehta, provoni të shtoni një filxhan kripë në makinë larëse, ndërsa programi i shpëlarjes është në funksion.