Horoskopi ditor, e mërkurë 18 mars 2020

Dashi

Për te dashuruarit priten kontradikta te mëdha.

Nuk do merreni vesh për asnjë me atë qe keni ne krah.

Priten takime shume te rëndësishme gjate kësaj dite për ata qe janë vetëm.

Nuk duhet humbur asnjë mundësi edhe sikur asgjë e jashtëzakonshme te mos ndodhe.

Gjendja e financave do vije duke u përkeqësuar.

Nuk do mundeni dot as te kryeni shpenzimet e nevojshme.

Demi

Jeta juaj ne çift do jete prioritare gjate kësaj dite.

Asgjë tjetër nuk do ketë aq rëndësi sa ajo kështu qe do mundoheni gjithë kohës te ruani një klime te ngrohte.

Beqaret duhet ta heqin turpin sa me pare qe te munden sepse përndryshe kane për te mbetur vetëm.

Te ardhurat do kenë përmirësime te lehta, por jo aq sa për te kryer shpenzime te mëdha.

Binjaket

As qe do e vrisni mendjen fare sot për jetën tuaj sentimentale dhe gjithçka do ja lini kohës.

Ne fakt nuk pritet te ndodhe ndonjë gjë e keqe.

Beqaret nga ana tjetër do jene shume te zënë me pune dhe nuk do merren me gjetjen e personit ideal.

Ne planin financiar fati do ju buzëqeshë.

Do arrini te bëni investimet e menduara dhe te shlyeni një pjese te borxheve.

Gaforrja

Edhe pse ne mëngjes duket se klima për te dashuruarit do jete e ngrohte, bëni kujdes nga influenca e jashtme.

Disa persona do mundohen te gjejnë mënyrën për t’ua prishur harmoninë.

Për beqaret do shfaqet dashuria e shumëpritur.

Ne planin financiar duhet te bëni kujdes.

Shmanguni shpenzimeve te mëdha sepse gjendja do jete vërtet delikate.

Luani

Priten shume divergjenca ne çift gjate kësaj dite dhe kjo për shkak te mos tolerancës dhe padurimit qe do tregoni.

Gjithsesi ne mbrëmje situata mund te ketë një ndryshim te vogël.

Beqaret nuk do kenë risi.

Asgjë e jashtëzakonshme nuk pritet te ndodhe për ta.

Financat do jene kryesisht te qëndrueshme për aq kohe sa ju te shpenzoni me kujdes.

Virgjeresha

Tregohuni gjate gjithë kohës te disponueshem ndaj partnerit tuaj sot sepse me shume se kurrë ai do kenë nevoje për ju.

Beqaret ne vend qe te mbyllen ne shtëpi dhe te vuajnë nga vetmia, duhet t’i pranojnë ftesat qe do iu bëhen dhe te argëtohen sa te mundin.

Financat nuk do jene te këqija, megjithatë nuk duhen ndërmarrë shume rreziqe.

Peshorja

Gjate gjithë kohës do mbizotërojë bashkëpunimi ne çift sot.

Do merreni vesh edhe me shikime me personin qe keni ne krah kështu qe nuk pritet asnjë vështirësi.

Beqaret nuk do mundin as sot te fillojnë një histori dashurie edhe pse mundësitë nuk do mungojnë.

Ne planin financiar do jeni shume impulsive dhe kjo do ju çoje drejt gabimeve.

Akrepi

Mos prisni me ju qe jeni ne një lidhje, por merrini sot vendimet me te rëndësishme te jetës suaj.

Nuk ka me kohe për te humbur.

Beqaret do e gjejnë me ne fund personin për te cilin do iu rrahe zemra fort dhe do fillojnë me te një histori te këndshme dashurie.

Ne planin financiar çdo gjë do varet nga sjellja juaj.

Mos bëni asnjë çmenduri me shpenzimet.

Shigjetari

Mos u tregoni perverse sot ne jetën tuaj ne çift sepse do i humbni piket përkundrejt atij qe keni ne krah.

Beqaret nga ana tjetër duhet te tregohen realiste dhe te mos kërkojnë gjera te pamundura.

Gjithçka do ndodhe ne momentin e parashikuar.

Sot nuk priten te reja.

Ne planin financiar do ju duhet te merrni disa vendime ne lidhje me te ardhmen e buxhetit.

Bricjapi

Edhe pse jeni ne një lidhje ka rrezik te fantazoni për dike tjetër sot dhe kjo mund t’iu çoje drejt gabimeve.

Nëse nuk ndjeni me aq shume sa ne fillim për partnerin mire është qe t’ia thoni.

Beqaret edhe sikur te duan nuk do i shpëtojnë dashurisë me shikim te pare.

Ne planin financiar do keni goxha vështirësi dhe probleme te cilat do duan durim dhe sakrifica.

Ujori

Mjedisi yjor do jete shume i përshtatshëm sot për te dashuruarit.

Gjithçka do ju shkoje ashtu si e kishin ëndërruar.

Beqaret do realizojnë disa takime, por asnjeri prej tyre nuk do ua ngrohte zemrën.

Mos bëni gjera qe nuk i dëshironi vërtet.

Nëse merrni pak me tepër kohe me financat dhe i menaxhoni ato me maturi gjendja do jete shume me e kënaqshme.

Peshqit

Dite shume me e qete se kohet e fundit kjo e sotmja për te dashurorit.

Nuk do keni për çfarë te qaheni.

Beqaret nuk do ndihen ende gati te fillojnë një histori dashurie edhe pse personat qe do iu propozojnë kane kohe qe i njohin.

Financat do kenë ulje dhe ngritje.

Situata do jete me e vështirë sidomos për ata qe kane pasur shume probleme se fundmi.