Hoti parashikon zhdukjen e Vetëvendosjes

Kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti, duke folur për Lëvizjen Vetëvendosje, ka parashikuar zhdukjen e saj nga skena politike.

“Ka pasë edhe episode të caktuara, eksperimente të një partie që pas një sezon dhe është zhdukur.

Ka pasë në Greqi, Austri, dhe në vende tjera…”, është shprehur Hoti në Klan.

“[Do të zhduket] plotësisht sepse nuk ka bazament.

LDK ka momente të mira dhe jo shumë të mira por standard ka qëndruar dhe nuk i ka ndryshuar vlerat” .

“Kurrë nuk kemi ndryshuar në parimet tona si parti.

Nuk jemi parti sezonale”./kosovarja