Web Analytics
BallinaUncategorizedHulumtuesi tregon studimin për detektimin e tërmeteve, shikuesit fokusohen diku tjetër

Hulumtuesi tregon studimin për detektimin e tërmeteve, shikuesit fokusohen diku tjetër

Jerry Paros nga Shtete e Bashkuara, ka dhënë një intervistë për revistën Nature, për studimin lidhur me detektimin e hershëm të tërmeteve, duke mbledhur të dhëna nga aktiviteti në tabanin e detit.

Mirëpo, shikuesit e fotografive nuk janë marrë më hulumtimin e tij, por me qenin që shikonte në dritare.

“Qeni po studion lëvizjet e ketrave dhe ndikimin që kanë ndryshimet e tyre, në parashikimin e aktivitetit seizmik”, është një nga komentet e shumta lidhur me rastin.

Nuk mungojnë fjalët e këndshme për kafshën, e cila ndodhet edhe në fotografinë e vendosur në kornizë, por shumë pak njerëz janë fokusuar në studimin e tij të rëndësishëm.

Rrjetet Sociale

630,264FansaPëlqeje
28,212NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit