I riu i jep fund beqarisë me një tenxhere

Khoirul Anam nga Indonezia është martuar me një tenxhere, e cila gatuan oriz.

Po, po e lexuat mirë, u martua me një tenxhere.

Khoirul Anam ka bërë bujë në mediat sociale duke u ‘martuar’ me tenxheren e tij të orizit.

Khoirul Anam ndau një seri fotografish javën e kaluar që tregojnë atë të veshur me stoli të mrekullueshme të dasmës për ceremoninë.

Pjekja e orizit me ngjyrë të bardhë me të cilën ai u martua ishte gjithashtu e zbukuruar për rastin.

Sigurisht, e gjithë dasma dhe divorci pasues nuk ishin asgjë më shumë se një marifet i mediave sociale për argëtim. Web-et lokale të lajmeve raportojnë se Anam është një njeri i famshëm i njohur në Indonezi, i cili merr pjesë në marifete të çuditshme për argëtimin e ndjekësve të tij.

“Po si shumë prej nesh e dinë shumë mirë, rrjedha e dashurisë së vërtetë kurrë nuk ka qenë e qetë, dhe – si Romeo dhe Zhuljeta para tyre – Khoirul dhe gruaja e tij e re ishin të destinuar të ndanin vetëm disa ditë të shkurtra së bashku.

Mbetet e paqartë nëse Khoirul dhe tenxhereja e orizit do të mbeten miq pas asaj që kanë kaluar – ndoshta duke ndarë kujdestarinë miqësore të një qese orizi – apo nëse gjërat do të jenë vërtet të vështira sa herë që ai hap dollapin e kuzhinës.”,- ka shkruar UNLAID në Instagram.