Web Analytics

Ia uruan vdekjen në rrjetet sociale! Reagon Efi

Botuar nga: InfoKosova

Rrjetet sociale, padiskutim që iu ka dhënë mundësinë njerëzve të komunikojnë me njëri-tjetrin në mbarë botën.

Mirëpo, përveç influencës pozitive që ka, përdorimi i tyre gjerësisht ka sjellë edhe shumë dëm në shoqërinë tonë dhe jo vetëm.

Mesazhet urryese dhe nxitjet për dhunë shpërndahen kudo në mediat sociale dhe kryesisht personazhet publik janë ata që përballen më shumë me këtë gjuhë urryese dhe të shëmtuar.

Një ndër personazhet që është “sulmuar” virtualisht nga një përdorues i rrjetit social Instagram është Efi Dhedhes.

Personazhi i njohur televiziv i është dashur të përballet me një mallkim nga një përdorues, i cili mesa duket vdekja e dikujt e bën të ndihet shumë mirë.

Ish-banorja e BBV2 ka publikuar në profilin e saj të Instagramit, një mesazh që ajo ka marrë, ku dikush i ka uruar vdekjen.

“Ishallah vdes”, shkruhet në mesazhin e publikuar në Instastory.

“Mirëmëngjes nga njerëzit e shpifur që mban kjo botë”, i është përgjigjur publikisht Efi personit që ka shkruar këtë mesazh.

Shiko foton:

RRJETET SOCIALE

1,162,113FansaPëlqeje
27,988NdjekësitNdjek
989NdjekësitNdjek
406AbonentëAbonohu

Të FUNDIT