Web Analytics
BallinaUncategorizedIkja e kafshës nga kafazi shkaktoi evakuimin e kopshtit zoologjik

Ikja e kafshës nga kafazi shkaktoi evakuimin e kopshtit zoologjik

Jess McConnell po vizitonte kopshtin zoologjik në Perth të Australisë, në momentin kur nëna orangutang largohej nga kafazi së bashku me të voglin.

Vizitorët kanë nisur të largohen ngadalë, derisa kujdestarët janë nisur menjëherë të kapin gjallesat.

“Kjo nuk do duhet të ndodhte”, dëgjohet duke thënë McConnell, teksa majmuni ndodhej në cep të rrethojave.

Pas evakuimit prej 20 minutash, kafshët janë zënë dhe kthyer sërish në kafaz.

Mësohet se orangutangët janë mjaft të rrezikshëm për njerëzit, derisa në këtë rast që është një nënë me të voglin, mund të ishte shumë agresive.

Shiko Videon:

https://www.facebook.com/hk01.hottopics/videos/10154423607846426/?t=5

Rrjetet Sociale

630,284FansaPëlqeje
28,213NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit