Ilaçi natyral qe stabilizon në pak sekonda tensionin e lartë të gjakut

Presioni i gja kut është forca me të cilën gjaku pompon nga zemra në arteriet. Një lexim normal i presionit të gja kut është më pak se 120/80 mm Hg.

Kur presioni i gja kut është i lartë, gja ku lëviz më tej në arteriet. Kjo bën presion të shtuar në indet delikate në arteriet dhe dëm ton enët e gja kut.

Presioni i lartë i gja kut, ose hipertensioni, prek rreth gjysmën e të rriturve amerikanë, vlerëson Kolegji Amerikan i Kardiologjisë.

I njohur si një “vra sës i heshtur”, zakonisht nuk shkakton simptoma derisa të ketë një dë me të konsiderueshme në zemër. Pa simptoma të dukshme, shumica e njerëzve nuk janë të vetëdijshëm se kanë tension të lartë.

Presioni i lartë i gja kut mund të trajtohet edhe në shtëpi, me përbërës që gjenden në kuzhinën tuaj.

Kjo recetë e këtij ilaçi natyral është shumë e thjeshtë për t’u përgatitur.

Rekomandohet të konsumohet për 7 ditë rresht për efekte të mrekullueshme.

Përbërësit:

-1 copë xhenxhefil

-1 thelb hudhër

-1 lugë gjelle uthull molle

-1 lugë çaji mjaltë

-1 lugë gjelle lëng limoni

Përgatitja:

Qëroni xhenxhefilin dhe hudhrën dhe vendosini në një blender. Më pas, shtoni në të edhe uthullën, mjaltin dhe lëngun e limonit.

Lërini në blender për rreth 30 sekonda që të përgatiten.

Hidheni përzierjen e përgatitur në një gotë dhe ruajeni në frigorifer për rreth 5 ditë.

Rekomandohet që të konsumohet një lugë gjelle nga kjo përzierje çdo mëngjes me stomakun bosh dhe një lugë gjelle në mbrëmje, para se të flini gjumë.

Shënim: Mund ta përdorni për 7 ditë dhe nuk duhet të konsumoni më shumë se 3 herë në ditë nga ky ilaç!