Web Analytics
BallinaIsmet Kryeziu: VV’ja dhe Konjufca ta formojnë qeverinë, oferta e LDK’së është...

Ismet Kryeziu: VV’ja dhe Konjufca ta formojnë qeverinë, oferta e LDK’së është korrekte

VV-së i bëhet thirrje ta pranojë ofertën e LDK-së

Drejtori i Instituti Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu pas ofertës së fundit që Lidhja Demokratike e Kosovës i ka bërë Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca dhe LVV-ja duhet që sa më shpejt të hapin rrugën për formimin e Qeverisë.

Ai e ka cilësuar si të vonshme ofertën e LDK-së, kurse e cilësoi si mjaft korrekt balancimin e pushtetit.

“Glauku dhe VV-ja e kanë radhën ta bëjnë këtë kapërcim, dhe sa me shpejtë t`i hapin rrugë formimit të qeverisë.

Zgjedhja, dorëheqja, rizgjedhja deri në zgjedhjen e presidentit, e më pas edhe një herë dorëheqja e rizgjedhja e kryetarit të Kuvendit, nuk do të ishte humbje për Glaukun e as për pasuesin e tij.

Por, do ishte dëmtim i vlerave, parimeve dhe besimit për institucionin e Kuvendit edhe Koalicionin qeverisë.

Përndryshe edhe pse ofertë e vonshme nga LDK-ja, balancimi i pushtetit duket të jetë mjaft korrekt”, tha Kryeziu.

Kryeziu shkruan se imazhin të cilin e dëmtuan gjatë negociatave do të mund ta përmirësojnë me përkushtim dhe qeverisje të mirë gjatë ditëve në vazhdim.

“Mundësitë për renovimin e imazhit të dëmtuar gjatë këtyre negociatave mund të bëhen me përkushtim dhe qeverisje të mirë në ditët në vazhdim”, shkruan Kryeziu.

Rrjetet Sociale

630,264FansaPëlqeje
28,212NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit