Web Analytics
BallinaSHOWBIZJa çfarë iu bleu Albin Kurti deputeteve për 8 Mars

Ja çfarë iu bleu Albin Kurti deputeteve për 8 Mars

8 marsi njihet si “Dita e Gruas”, në të gjithë botën. Madje në shtete të ndryshme kjo ditë festohet si festë kombëtare njesoj edhe ne vendin tone.

Kjo ditë shërben jo vetëm për bashkimin e grave pa dallim feje, race, kulture, gjuhe dhe prejardhjeje, por edhe për të kujtuar përpjekjet për barazi, paqe, drejtësi dhe ndërtim në gati 9 dekada.

E kesisoji dita e gruas u festua edhe në Kuvendin e Kosovës.Kryeministri Kurti këtë herë bëri nga një dhuratë për të gjitha deputetet gra te Kuvendit te Kosoves.

Ai iu dhuroi nga një lule, me në letër të shënuar :”Urime 8 marsi nga Kryeministri I Republikës së Kosovës. Këtë dhuratë e bëri të ditur deputetja Adriana Matoshi, ku e ndau postimin në Instagram./kosovarja/ Shiko foton:

Rrjetet Sociale

630,707FansaPëlqeje
28,197NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit