Tirana sot u prek nga një termet i madh.

E pasojat vetëm sa kanë filluar të dalin në pah.

Dy tërmet të fuqishme goditën sot Shqipërinë.

Epiqendra e tyre ishte në Durrës, kurse magnituda ishte 5.8 ballë dhe 5.6 ballë.

Në një video të postuar në Facebook shihet dëmet që ka shkaktuar ky tërmet në Tiranë, saktësisht tek Shkolla e Arkitekturës.

Shihet se si ndërtesa e shkollës kishte pësuar dëmet të konsiderueshme.

Po ashtu edhe veturat që ishin afër aty ishin dëmtuar.

Një ndërtesë tjetër në Tiranë e ndarë në dysh