Ja nga cila ditë do të zbutet acari

Sot ne Kosove do te mbaje mot kryesisht stabil dhe me acar te forte ne mengjes.

Temperaturat minimale do te sillen nga -6 deri ne -13 grade Celsius, ndersa ne ndonje rajon malor ato mund te jene edhe me te uleta.

Gjate dites zbutje e acarit dhe temperaturat mund te prekin “plusin”.

Ne Shqiperi, Maqedonine Veriore dhe Mal te Zi sot pritet te mbaje mot stabil, me rreze diellore dhe vranesira kalimtare ne disa vise.

Mengjesi do te jete shume i ftohte dhe me acar te forte.

Diteve te ardhshme na pret mot i bute, pa acar te forte.

Priten alternime mes vranesirave dhe intervaleve kohore me diell.

Temperaturat do te shenojne ngritje progresive./Meteoballkan