Web Analytics
BallinaUncategorizedJa pse nuset duhet të mbajnë një qen kur dalin në takim...

Ja pse nuset duhet të mbajnë një qen kur dalin në takim me vjehrrën

Nëse edhe ju besoni se kafshët janë në gjendje të dallojnë njerëzit e këqinj, as që jeni i vetmi, as që gaboni.

Sigurisht ndonjëherë keni pyetur se pse qeni juaj disa njerëz i admiron, kurse të tjerët i injoron apo ndoshta shprehë armiqësi ndaj tyre.

Pa dyshim se shumë herë keni dëgjuar, sigurisht edhe vetë e keni thënë se qeni e din kush është njeri i keq.

Nëse jeni të bindur se kjo është e vërtetë, nuk jeni i vetëm.

Në fakt, ekzistojnë hulumtime shkencore që definitivisht shkojnë në favor të kësaj teze.

Eksperti i njohur për sjelljen e qenit Stanley Coren tregon shembullin e një shoqe të tij e cila ka vërejtur marrëdhënie të çuditshme të qenit të saj ndaj nënës së burrit të saj, shkruan Petmagazine.rs.

Një ditë një e njohur, e cila ka një retriver gazmorë dhe miqësorë, pyeti vjehrrën e saj t’i ndihmojë ta drejtojnë qilimin i cili është rrudhur.

Vjehrra këtë lutje e ka injoruar dhe ka vazhduar rrugën.

Të nesërmen sjellja e qenit ndaj saj ndryshoi.

E injoronte tërë ditën dhe madje refuzoi edhe ëmbëlsirën kur i ofroi vjehrra.

Rrjetet Sociale

630,821FansaPëlqeje
28,187NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit