Jeni lodhur duke hekurosur? Ja spreji i bërë në shtëpi për të mbajtur rrobat pa rrudha

Sidomos në këto kohë të nxehta, provoni këtë sprej të cilin mund ta përgatisni në shtëpi.

I dobishëm për mbajtjen e rrobave pa rrudha, si dhe për arritjen e linjave të freskëta në kollare të ngurta, spreji nga niseshteja është një armë e lehtë sekrete për të arritur në rroba të freskëta.

Me vetëm një njohuri të vogël, kjo zgjidhje e lehtë e llakut të niseshtesë do të bëhet një pjesë thelbësore e librit tuaj të recetave natyrale të pastrimit.

Do t’ju duhet:

– Miell misri

– Ujë 550 mililitra

– Shishe e pastër

– Udhëzues

Në shishen e pastër, përzieni një lugë gjelle miell misri me ujin dhe shkundni mirë përpara përdorimit.

Ruajeni në frigorifer deri në një javë, duke e shkundur mirë para çdo përdorimi.

Sigurohuni që materiale të jetë i lagur para hekurosjes dhe spërkateni me sprejin e krijuar.