7.7 C
Kosovo
E shtunë, 14 Dhjetor, 2019
Ballina Ju nuk do ta besoni, ky qen i shpëton jetën foshnjës !

Ju nuk do ta besoni, ky qen i shpëton jetën foshnjës !

Kthehemi në kohët e lashta, bjeshkatari i parë u shoqërua me ujq, e cila ishte fillimi i një marrëdhënie të bukur, shkruan InfoKosova.

Marrëdhënia u bë më e ngushtë që nga ajo kohë, dhe tani qentë moderne konsiderohen “miku më i mirë i njeriut”.

Nëse nuk e besove këtë, duhet të shikosh disa nga rastet në të cilat qentë kanë ndihmuar njerëzit të ballafaqohen me mosmarrëveshje të pamundura.

Edhe më të ngrohtë janë dhjetë tregime të vërteta të jetës ku qentë shpëtuan foshnjat dhe fëmijët.

Nga qeni i cili e shpëtoi një fëmijë në xhungël të heroit që sakrifikoi veten për të shpëtuar një fëmijë nga një zjarr shtëpiak…/InfoKosova/

Shiko Videon:

608,833FansLike
29,781FollowersFollow
1,053FollowersFollow

TË FUNDIT

Granit Xhaka dhe Eros Grezda, në tribuna për ta përkrahur boksierin Florian Marku

Në mesin e shumë të pranishmëve në Ceshire të Anglisë mbrëmë, në përkrahje të boksierit Florian Marku ishte edhe ylli i Arsenalit, Granit Xhaka,...
web
analytics