Web Analytics
BallinaKa prekur me dhjetëra njerëz një virus i ri dhe i panjohur

Ka prekur me dhjetëra njerëz një virus i ri dhe i panjohur

Një virus i ri dhe i panjohur ka prekur me dhjetëra banorë në qytetin Vuhan, të Kinës, duke u shkaktuar probleme të rënda me frymëmarrjen, e ngjashme nga simptomat me SARS.

Në fillim-vitet 2000, SARS ka infektuar më shumë se 8000 persona në të gjithë botën, dhe arriti të shuaj jetën e 750 prej tyre.

Epidemia nisi në Kinë, dhe vendi u godit më shumë se çdo tjetër.

Për këtë arsye, kur në qytezën Vuhan u pa një epidemi pneumonie, u hapën fjalë për rikthimin e SARS.

Kjo bëri që autoritetet të nisin hetimet, por zyrtarët e kanë hequr SARS nga lista, sipas New York Times.

Autoritetet e kanë pranuar që virusi mbetet i panjohur, dhe të sëmurët kanë pasur dhimbje në trup, ethe, probleme me frymëmarrjen dhe dëmtime në mushkëri.

Deri tani janë verifikuar 44 raste me virusin misterioz.

Rrjetet Sociale

630,781FansaPëlqeje
28,195NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit