7.7 C
Kosovo
E shtunë, 14 Dhjetor, 2019
Ballina Uncategorized Kanadezi u përlesh me ariun polar, duke mbrojtur jetën e tre fëmijëve...

Kanadezi u përlesh me ariun polar, duke mbrojtur jetën e tre fëmijëve të tij

Një baba në territorin kanadez verior të Nunavut është përshëndetur si një hero pasi ai ndërroi jetë duke i mbrojtur tre fëmijët e tij të vegjël nga një përleshje me ariun polar, transmeton InfoKosova.

Aaron Gibbons, 31 vjeç, ishte në një vend popullor të peshkimit dhe gjuetisë afër fshatit Arviat, në brigjet perëndimore të Hudson Bay, kur u shfaq ariu, sipas Policisë Mbretërore kanadeze.

Gibbons ishte i paarmatosur në kohën e përleshjes.

Ai ishte në një ishull të vogël, i cili relaksohej me fëmijët, ka thënë xhaxhai i tij Gordy Kidlapik, për Winnipeg Free Press, shkruan The Guardian, transmeton Infokosova.

Policia tha se Gibbons u shpall i vdekur në vendngjarje.

“Ai vdiq si një hero”, tha Kidlapik./Infokosova

608,833FansLike
29,781FollowersFollow
1,053FollowersFollow

TË FUNDIT

Granit Xhaka dhe Eros Grezda, në tribuna për ta përkrahur boksierin Florian Marku

Në mesin e shumë të pranishmëve në Ceshire të Anglisë mbrëmë, në përkrahje të boksierit Florian Marku ishte edhe ylli i Arsenalit, Granit Xhaka,...
web
analytics