Web Analytics
BallinaUncategorizedKelmendi: Erdhi dita që Hashimi t’i thotë Albinit ‘hajde bëhu kryeministër’ e...

Kelmendi: Erdhi dita që Hashimi t’i thotë Albinit ‘hajde bëhu kryeministër’ e Albini të thotë ‘jo valla njëherë’

Gazetari dhe autori i emisionit ‘Rubikon’, Adriatik Kelmendi, shkruan në Facebook për ftesat e Thaçit ndaj Kurtit për të pranuar mandatin për kryeministër.

Ai shkruan:

“Kujt ia ka marrë mendja që vjen dita Hashimi t’i thotë Albinit “hajde bëhu kryeministër” e Albini të thotë “jo valla njëherë”!

Vetëm në Kosovë?! Viti 20-20.”

Presidenti Thaçi ia ka nisur një letër kryetarit të Vetëvendosjes, ku i kërkon të tregojë nëse do ta pranojë ose refuzojë mandatin për kryeministër.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit