Sot Shqipëria dhe Kosova u dridhën nga një tërmet i cili ishte 5.8 shkall, shkruan “InfoKosova”.

Epiqendra e tërmetit ishte Durrësi, ku sipas mediave shqiptare thuhet se 6 kilometra në detin e Durrësit ndodhi tërmeti i cili e dridhi edhe Tiranën e u dëgjua e dridhura edhe në disa pjesë të Kosovës.

Atje kishte shkuar edhe këngëtarja e famshme kosovare, Besa Morina.

Besa ishte pikërisht në qytetin e Durrësit duke i shijuar rrezet e diellit dhe duke u çlodhur pas një pune të saj rreth klipit më të ri “A ki me ma ditë”.

E gjersa Besa shijonte pushimin dhe suksesin e këngës së saj më rë re, ndodhi tërmeti i cili e kishte frikësuar atë.

Por, fal Zotit, Besa është shëndosh dhe mirë.

Atë e kontaktuam ne për t’u siguruar për shëndetin e saj, dhe Besa për portalin “InfoKosova” tha jam shumë mirë, por normalisht se edhe ajo kishte ndje frikë gjatë momenteve të tërmetit./InfoKosova/