Këngëtarët që votuan në zgjedhjet lokale

Gjatë ditës së sotme (e diel) në Kosovë po mbahen zgjedhjet lokale.

Qendrat e votimit janë hapur nga ora 07:00 dhe pritet të mbyllen në ora 19:00, ndërsa deri në ora 15:00 kanë votuar 379 mijë e 180 qytetarë.

Përveç qytetarëve, të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar edhe disa prej emrave të njohur të estradës, të cilët kanë kryer obligimin tyre qytetarë edhe në këto zgjedhje.

Disa nga këngëtarët e artistët, kanë treguar edhe përmes rrjeteve sociale se tashmë kanë përfunduar procesin e votimit.

Mozzik

Edona Llalloshi

Gresa Behluli

Fjolla Morina/Telegrafi