Web Analytics
BallinaSHOWBIZKërkohet anulimi i Sunny Hill në Gërmi

Kërkohet anulimi i Sunny Hill në Gërmi

Drejtoresha Ekzekutive në Fondacionin për të Drejtat e Kafshëve, Elza Ramadani, ka reaguar pas lajmit që dha Komuna e Prishtinës për mbajtjen e Sunny Hill Festival sivjet në Parkun e Gërmisë.

Ajo ka kërkuar te anulohet organizimi i Sunny Hill në Gërmi.

Ramadani thotë se ka dëshmi se bërlloku i vitit të kaluar si shishet janë ende në Gërmi dhe mbajtjen e festivalit aty e quan “lajm të tme.rrshëm”.

Këtë reagim Ramadani e ka bërë në profilin e saj në Facebook ku shkruan, “shume keq qe kaq pak e mbrojme mjedisin dhe kafshet e egra n’kete vend”.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit