Kështu dukej Shyhrete Behluli si fëmijë, kur doli për herë të parë para publikut si këngëtare

Këngëtarja shqiptare, Shyhrete Behluli numëron një karrierë të gjatë muzikore.

Përgjatë këtyre viteve këngëtarja arriti të sjellë numër të madh të projekteve muzikore shumë prej të cilave janë shndërruar edhe në hite.

Shyhretja vazhdon të mbetet aktive në muzikë dhe të lansojë këngë të reja për të gjithë fansat e saj.

Paraqitjet e këngëtares çdo herë marrin vëmendjen e mediave rozë dhe bëjnë të komentohen nga fansat.

Mirëpo paraqitja e parë e këngëtares i përket vitit 1974, ku ajo përformon këngën “Fëllënzat moj fëllënzë” në Mushtish të Prizrenit, ku edhe nisi gjithçka sa i përket karrierës muzikore./Lajmi

Shiko videon: