10.8 C
Kosovo
E premte, 13 Dhjetor, 2019
Ballina Uncategorized Këtë vogëlushe babai e braktisi dy muajshe, por sot e adhuron tërë...

Këtë vogëlushe babai e braktisi dy muajshe, por sot e adhuron tërë bota

Mega ylli mbeti pa baba kur i kishte vetëm dy muaj.

U lind në vitin 1988, ndërsa nëna e saj atëherë ishte vetëm 18 vjeçe.

Dy muaj pasi u lind Adele, babai i saj i mblodhi gjërat dhe i braktisi, ndërsa ajo për shkak të zhvendosjeve të shumta nëpër gjithë Britaninë e Madhe, gjatë rinisë i ndërroi rreth dhjetë shkolla të ndryshme.

Kurrë nuk ka pasur ambicie për famë.

Një mik e kishte publikuar një këngë të saj në rrjetet sociale, dhe shumë shpejtë e kontaktuan producentë.

Ishte viti 2006 kur e nënshkroi kontratën me një shtëpi diskografike dhe e publikoi albumin e parë “19” i cili u shit në 10 milionë ekzemplarë.

Pastaj u dashurua në një mashkull 10 vjet më të vjetër, dhe kur u ndanë, ajo e shkroi këngën “Someone like you” e cila u bë hit shumë i madh dhe atë e shndërroi në njërën nga këngëtaret më të famshme botërore.

Sot pas vetes i ka tri albume, 15 Grammy të fituara dhe qindra shpërblime tjera.

Përveç kësaj, ajo mban madje 11 rekorde në “Librin e rekordeve të Guinness’it”.

608,850FansLike
29,781FollowersFollow
1,052FollowersFollow

TË FUNDIT

Hoxha apel shqiptarëve: “Nëse s’keni pare, trusni b…ën dhe kqyrne Feriden”

Imami nga Shkupi, Sadulla Bajrami në një ligjeratë para xhematit ka folur rreth varfërisë. Ai ka apeluar që nëse nuk keni para, të rrini në...
web
analytics