Web Analytics
BallinaUncategorizedKëto janë 10 këngët që të gjithë shqiptarët i dinë

Këto janë 10 këngët që të gjithë shqiptarët i dinë

Shqipëria dhe Kosova kanë një gjuhë, mentalitet dhe kanë shumë lidhje njëra me tjetrën.

Shumë këngë të njohur shqiptare, shumica prej tyre me motive patriotike, janë kthyer shpesh herë në një “himn” të dytë për shqiptarët.

Përveç himnit kombëtar që sigurisht çdo shqiptarë e di, krahas tij janë edhe shumë këngë të tjera shqiptare që gjithashtu i di një pjesë e mirë e publikut shqiptar.

“InfoKosova” ka prezantuar së fundmi një listë me 10 nga këto këngë që çdo shqiptarë i di:

Himni kombëtar

Xhamadina vija vija

Gëzim Nika – Shqiperi o Nana ime

Shkurte Fejza – Mora fjalë

Arif Vladi – Hajredin Pasha

Flori dhe Elvana – Kuq e zi je ti

Elveda Rumeli – Jarnana

Bedri Islami – Gocë Pejane

Shpat Kasapi – Valle Kosovare

https://youtu.be/kZfk8FoQv9Y

Elita 5 – Çka më ka syri

Rrjetet Sociale

630,781FansaPëlqeje
28,195NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit