Këto janë disa nga “Magjitë” e fenomenit RONALDO në Real Madrid

Sulmuesi brazilian Ronaldo ka qenë njëri nga më të mirët në histori.

Pas shkëlqimit në moshën 17-vjeçare me Crueziron, Ronaldo u transferua në Evropë ku iu bashkua PSV Eindhoven.

Me vetëm 18 vite, Ronaldo bëri gjithë botën për vete falë golave fantastik dhe lojës së tij të mrekullueshme.

Fenomeni bëri karrierë të madhe duke luajtur për gjigantët evropianë si Barcelona, Inter, Real Madrid dhe Milan, megjithatë problemi më i madh i tij ishin lëndimet e shpeshta.

Në videon që ju sjellim më poshtë janë disa nga paraqitjet “Magjike” në kohën kur Ronaldo luante për Real Madrid./InfoKosova/

Shiko Videon: