Dikur identifikoheshin rreth 15,000 deri në 18,000 specie të reja çdo vit , shkruan InfoKosova.

Kaq shumë sa që është e vështirë të mbahen mend të gjithë.

Shkencëtarët deri më tani kanë identifikuar 2 milionë lloje bimësh, kafshësh dhe mikrobash, por ka shumë më tepër për të zbuluar, insektet janë një pjesë e madhe e këtij zbulimi.

Nga milingonat duke përdorur teknikat Kamikaze për ta mbajtur koloninë të sigurt, për një merimangë që përdor veten si një llastiqe për të kapur pre e saj etj…

Më poshtë ju sjellim 10 insektet e zbuluara kohët e fundit./InfoKosova/

Shiko Videon: