Web Analytics
BallinaUncategorizedKëto produkte personale mos i ndani kurrë me të tjerët

Këto produkte personale mos i ndani kurrë me të tjerët

Disa produkte të kujdesit personal nuk duhet të ndahen kurr me të tjerët për shkak se mund të bëhen burim  inf.eksionesh.

Ju duhet të tregoheni të kujdesshëm në këtë pikë dhe të mos ndani asnjë nga produktet e mëposhtme me askënd, madje as me familjarët:

Furça e dhëmbëve nuk duhet të ndahet në asnje mënyrë  me askënd.

Br.isqet e rrojës janë burim i padiskutueshëm inf.eksionesh që mund të transmetohen shumë lehtë nga njëri individ në tjetrin.

Sfungjeri i dushit qëndron në lagështi gjatë gjithë kohës, si pasojë kthehet në burim ba.kteresh si dhe grumbullon lëkurën e vd.ekur të trupit.

Kufjet e veshit mund të mbledhin mik.robe që grumbullohen nga dylli i veshit dhe mund të transmetohen lehtë tek të tjerët duke shkaktuar inf.eksione të veshit.

Deodoranti roll-on nuk duhet të ndahet asnjëherë me askënd sepse është në kontakt të drejtpërdrejtë me lëkurën (sqetullën) dhe grumbullon ba.kteret.

Sapuni përgjithësisht mbart mikr.organizmat që ka lëkura dhe nëse përdoret nga dikush tjetër mund të çojë në inf.eksione të ndryshme të lëkurës./Kosovarja

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit