Kim Kardashian ka dëmtuar fustanin e Marilyn Monroe si rezultat i të pasmeve të mëdha?

Kim Kardashian ishte në qendër të vëmendjen në “Met Gala 2022” kur ajo u ngjit në shkallët e muzeut e veshur me fustanin ikonik të Marilyn Monroe.

Ylli i “Kardashians”, 41 vjeç, dukshëm humbi 16 kilogramë përpara ngjarjes për t’u përshtatur me fustanin historik dhe madje e ndërroi në një kopje të tij sapo arriti në hyrje të festës, pasi nuk ishte në gjendje të lëvizte lirshëm në origjinale.

Megjithatë, duket se vetëm pozimi për foto në tapetin e kuq me Pete Davidson mund të ketë shkaktuar dëme në “fustanin më të shtrenjtë në botë”.

Tani, një koleksionist i Monroe po pretendon se fustani ka pësuar “dëmtim të përhershëm” si rezultat dhe fr.ustrimet janë ripërtërirë, ndersa ne nje vidoe shihen duke i mbajtur te pasmet e saj per ta bere me te lehte qe futsni te futet ne trupin e saj.