Web Analytics
BallinaKjo është vajza nga Gjilani, që ndërroi jetë derisa bëhej gati për...

Kjo është vajza nga Gjilani, që ndërroi jetë derisa bëhej gati për shkollë

Ka ndërruar jetë Vanesa Veseli nga Komuna e Gjilanit.

Derisa po bëhej gati për të shkuar në shkollë, Vanesa Veseli ka ndërruar jetë.

Ajo ishte nxënëse e shkollës “Agim Ramadani” në Zhegër të Gjilanit.

Varrimi i saj bëhet nesër, në varrezat e fshatit.

Edhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Veseli.

Në telegram thuhet:

“E nderuara familje Veseli,

Me pikëllim të thellë e mora lajmin për ndarjen nga jeta të vajzës suaj, Vanesa Veseli.

Ky lajm më ka tronditur thellë mua, Komunën e Gjilanit dhe secilin qytetar.

Vanesën do ta kujtojmë përgjithmonë si nxënëse të sjellshme e të shkëlqyer si dhe një sportiste të dalluar, e cila premtonte shumë.

Kjo është një humbje e madhe për shkollën “Agim Ramadani”, për Zhegrën, për Gjilanin dhe për sportin.

Ju lutem, familje e nderuar, pranoni ngushëllimet më të sinqerta.

Zoti ua lehtësoftë dhembjen”, thuhet në telegramin e kryetarit Haziri.

https://www.facebook.com/xhamiaezhegres/posts/2649491528606206

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit