4 C
Kosovo
E mërkurë, Dhjetor 11, 2019
Ballina Kjo gjyshe kosovare ishte pjesë e protestave të vitit 1998

Kjo gjyshe kosovare ishte pjesë e protestave të vitit 1998

Protestat e paraluftës së Kosovës ishin një pikë nisje e kësaj lirie që sot po e gëzojmë ne, shkruan “InfoKosova”.

Sot jemi në datën 2 korrik 2019, ku dhe po e gëzojmë këtë liri që e kemi.

E krejt kjo fal mobilizimit të popullit tonë ndër vite për të arritur këtu ku jemi.

Ishte një fotografi e një gjysheje e cila po qarkullon nëpër rrjet, ku ajo shihej në protestat e vitit 98-ttë në Prishtinë e cila mbante dy gishta lartë duke kërkuar liri dhe demokraci.

Siç kupton portali “InfoKosova” nga burimet e saj, kjo gjyshe quhej Emira Lubura Tahiri një qytetare e vjetër e Prishtinës e cila ishte në kërkim të lirisë së Kosovës me pjesëmarrjen e saj në protesta.

E këtë foto që do ta shihni tani, e kishin botuar edhe shumë gazeta të vendeve të ndryshme të asaj kohe./InfoKosova/

Shiko Fotot:

608,926FansLike
29,781FollowersFollow
1,052FollowersFollow

TË FUNDIT

Varros veturën për ta vozitur në botën tjetër

Një biznesmen brazilian kishte pranuar shumë reagime negative pas njoftimit se donte të varroste veturën e tij. Chiquinho Scarpa, 62 vjeç kishte njoftuar në Facebook...
web
analytics