Web Analytics
BallinaUncategorizedKjo hartë tregon nëse shtëpia jote do zhduket në rast të një...

Kjo hartë tregon nëse shtëpia jote do zhduket në rast të një shpërthimi nuklear

Harta interaktive “A do t’i mbijetoj një shpërthimi nuklear”, ju tregon vendodhjen tuaj dhe rrezikun nëse i kanoseni një su.lmi bërthamor.

“Kjo hartë tregon nëse shtëpia jote do zhduket në rast të një shpërthimi nuklear”, kështu shkruhet në hyrje të këtij aplikacioni.

Frika e një lufte të mundshme mes superfuqive botërore ka hapur mjaft panic dhe diskutim në lidhje me faktin se, a do të jemi të rrezikuar nga një shpërthim i tillë?

Nukemap është një tjetër hartë që tregon pasojat katastrofike të një lufte bërthamore.

Ideja erdhi nga Alex Wellerstein, në Institutin Stevens të Teknologjisë në New Jersey dhe harta mundëson provë shtrirjen e pothuajse të gjitha planeve të armëve bërthamore në botë, në çdo qytet në Tokë.

Zbuloni më poshtë zonat e prekura, me sa duket Shqipëria dhe Kosova nuk do të kenë shpëtim…

Rrjetet Sociale

630,781FansaPëlqeje
28,195NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit