Web Analytics
BallinaUncategorizedKjo video do ju lë me gojë hapur, ja se si bëhen...

Kjo video do ju lë me gojë hapur, ja se si bëhen efektet e zërit në filma

Një film i mirë nuk është bërë vetëm falë regjisorëve vizionarë, subjekteve të mira dhe aktorëve të aftë.

Ka shumë profesione të tjera që rrotullohen në botën e kinemasë si thelbësore për suksesin e një projekti, por të cilit shpesh nuk i jepet çmimi i duhur.

A keni parë ndonjë herë një skenë të një filmi, ku ndëgjohet se si uji tingëllon kur përplaset në plazh, apo si tingëllon kur ngre zvarrë një barkë nëpër plazh?

Filmi i shkurtër ” Bota e Fshehtë e Foley ” dëshiron të sjellë vëmendjen e publikut të gjerë në njërën nga këto profesione, atë të krijuesit të efekteve zanore.

Protagonistët janë Sue Hardin dhe Peter Burgis, një nga çiftet më të famshëm në këtë sektor.

Trailer tregon se si të dy arrijnë të imitojnë tingujt më të ndryshëm falë zgjidhjeve alternative./InfoKosova/

Në videon e më poshtme do të shihni se si efektet zërore gjirohen nga studio dhe vet procesi është art në vete.

Shiko Videon:

Rrjetet Sociale

630,821FansaPëlqeje
28,187NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit