Web Analytics
BallinaKoalicioni LVV-PDK në Gjilan, reagon Haziri: Vullnet i funksionarëve e jo i...

Koalicioni LVV-PDK në Gjilan, reagon Haziri: Vullnet i funksionarëve e jo i qytetarëve

Ish-kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka folur për koalicionin LVV-PDK për të bashkëqeverisur me Gjilanin.

Haziri ka thënë se përzgjedhja e PDK-së si partnerë politikë nga LVV, është vullnet i funksionarëve e jo qytetarëve.

“VV ka zgjedhur partnerët politikë dhe ky është vullnet i funksionarëve e jo qytetarëve”, ka shkruar Haziri në Facebook.

Ai më tej ka thënë se LDK ka qenë dhe do të mbetet gardiane e interesave të qytetarëve të Gjilanit, derisa ka shtuar se “pas zgjedhjes së kryesuesit të ri të Kuvendit Komunal të Gjilanit, në emër të LDK-së, iu dëshiroj suksese në punë në interes të qytetarëve”.

“LDK është partia më e madhe në Kuvend dhe do të sillet si e tillë. Besimin e qytetarëve do ta shtyjmë përpara si opozitë në bashkëpunim me të gjithë.

LDK ka qenë dhe do të mbetet gardiane e interesave të qytetarëve të Gjilanit”, ka shkruar Haziri.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,000NdjekësitNdjek

Të Fundit