Konjufca ngushëllon familjen Zejnullahu

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka ngushëlluar familjen Zejnullahu, për humbjen e babait të heroit Hakif Zejnullahu, Sabit Zejnullahu.

“Me dhembje të madhe e mora lajmin për ndarjen nga jeta e të shumë nderuarit bacës Sabit.

Baca Sabit na mësoi se si duhet ta duam Atdheun, duke edukuar heronj si Hakifi i cili bashkë me Zahir Pajazitin dhanë më të shtrenjtën e tyre për liri e pavarësi.

Heroizmi dhe kujtimet e jetës së tyre nuk do të na lënë kurrë”.

“Kontributin e bacës Sabit do ta kujtojmë me respekt dhe krenari.

Ngushëllimet më të sinqerta për ju, miqtë dhe të afërmit”, thuhet në telegramin e kryetarit Konjufca.

Sabit Zejnullahu, babai i heroit të kombit, Hakif Zejnullahut ka nderruar jete sot.

Djali i tij, Hakifi u v.ra në një pritë të organizuar nga forcat serbe më 31 janar 1997 në Pestovë të Vushtrrisë së bashku me Zahir Pajazitin dhe Edmond Hoxhën.