Koronavirusi prek Shqipërinë? Këngëtarja e njohur ka një reagim

Pasi që Italia u përfshi në panikë ndaj virusit korona i cili ka prekur shumë persona atje, tash frikë po ndjen edhe shteti amë i Kosovës, Shqipëria, shkruan “InfoKosova”.

Të shumtë janë artistë e ndjerëz me ndikim të Shqipërisë që po bëjnë thirrje që të mbyllen kufijtë me Italinë dhe të ketë kontrolle shtesë në portet detare apo në aeroporte.

Edhe Rozana Radi ka një reagim për këtë qështje kaq të ndjeshme.

Në postimin e saj të fundit Radi kërkon me ngulmë nga shteti dhe institucionet që të bëjnë diçka sa nuk është bërë vonë.

Ja postimi i saj i plotë në fotografinë e më poshtme:

Ja dhe pyetja që ua drejton ndjekësve të saj Rozana: “Kerkova nje maske me te perfeksionuar se ajo qe mund te veme per nje grip te thjeshte por nuk e gjeta!

Kush mund te me jape nje info me te detajuar se a i kemi ne aksesoret qe perdoren ne raste te tilla virusesh ?

(Nuk flas per maska letre ketu )”./InfoKosova/