Web Analytics
BallinaUncategorizedKroacia ia bën bajat Serbisë, e eliminon nga Kampionati Evropian i hendbollit

Kroacia ia bën bajat Serbisë, e eliminon nga Kampionati Evropian i hendbollit

Kombëtarja e Kroacisë në hendboll mposhti Serbinë në raundin e tretë të Grupit A në Graz me rezultatin 24:21.

Kroacia siguroi vendin e parë, ndërsa Serbia nuk mund të shmangte vendin e fundit.

Kroacia e përfundoi Grupin A me tre fitore dhe fitoi dy pikë në raundin e dytë. Bjellorusia shkon më tej, por pa pikë, ndërsa kampionati evropian ka mbaruar për Malin e Zi dhe Serbinë.

Kroacia e përfundoi Grupin A me tre fitore dhe fitoi dy pikë në raundin e dytë.

Bjellorusia shkon më tej, por pa pikë, ndërsa kampionati evropian ka mbaruar për Malin e Zi dhe Serbinë.

Përveç Kroacisë, në Grupin I do të luajnë edhe Spanja, Gjermania dhe Bjellorusia.

Kroacia dhe Spanja ikin në Vjenë me nga dy pikë secila, ndërsa Gjermania dhe Bjellorusia shkojmë me zero./GazetaBlic/

 

Rrjetet Sociale

630,781FansaPëlqeje
28,195NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit