‘RoboCup’ bashkon disa nga mendjet më të mira në teknologji nga e gjithë bota.

Ajo është themeluar në vitin 1997 dhe misioni i saj është të krijojë një ekip robotësh të aftë për të mundur kampionët e Kupës Botërore në vitin 2050, raporton The Guardian, transmeton Infokosova.

Shihni videon e mëposhtme: