Kurti publikon dy video të krimeve serbe dhe deklaratën famëkeqe të Vuçiqit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, përmes një postimi në Facebook ka shkruar për 25 vjetorin e dekla ratës presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Vuçiq, në atë kohë ishte deputet i partisë së Sheshit dhe kishte thënë se ”Ju bombardoni, vr.isni një serb e ne do të vr.asim 100 myslimanë”,

Kurti ka publikuar dy video, ku në të parën është fjalimi i Vuçiq, kurse në videon e dytën shihet njësiti serb ”Shkorpionët” pjesëtarët e të cilit pushkatojnë në Srebrenicë boshnjakë civilë, të mi tur e me duar të lidhura pas shpinës.

Shiko Videon:

(Videon e dytë nuk bën ta shohin fëmijët si dhe njerëzit e tejndjeshëm):