Kurti takohet edhe me këta liderë europianë në Munih

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se në Konferencën e Sigurisë në Munih, është takuar me shumë liderë dhe diplomatë ndërkombëtar.

Ai këtë e bëri të ditur me anë të një postimi në rrjetin social Tëitter.

“Sot u takova me Ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovakisë, Miroslav Lajca; Kryeministrin e Sllovenisë, Sarec Marjan, dhe Ministrin e Punëve të Jashtme, Sarec Marja; Kryeministrin e Kroacisë, Andej Plenkovic dhe Ministrin e Punëve të Jashtme, Gordan Grlic Radman, dhe me Presidentin e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme, Radmila Sekerinska”, ka shkruar Kurti.