Web Analytics
BallinaKush është Rozeta Hajdari, të cilën Albin Kurti e propozoi për Ministre...

Kush është Rozeta Hajdari, të cilën Albin Kurti e propozoi për Ministre të Ekonomisë

Rozeta Hajdari nuk është emër shumë i njohur për publikun, mirëpo, ajo është prezantuar nga Albin Kurti i VV’’së për një post shumë të rëndësishëm shtetëror, si Ministre e Ekonomisë, Tregtisë dhe Financave.

Për të nuk dihet shumë, ajo ka studiuar jashtë vendit dhe merret me biznes.

Hajdari është e lindur në Pejë dhe tani jeton në Prishtinë.

Ajo ka një firmë private, ‘R&V Consulting’, e cila merret me këshillimin e bizneseve.

Po ashtu, mësohet se ajo punon si koordinatore për Arsimin e Lartë në Austrian Development Agency, një organizatë jo-qeveritare austriake që vepron në Kosovë.

Ajo është rritur në Pejë.

Ka qenë studente në Gjimnazin “Bedri Pejani” të këtij qyteti.

Pastaj është shkolluar në Suedi, ku ka përfunduar dhe universitetin atje.

Ajo ka studiuar në Universitetin Linnaeus që ndodhet në qytetin Vajxo në Suedi.

Rrjetet Sociale

630,781FansaPëlqeje
28,195NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit