Web Analytics
BallinaLAJMI I FUNDITAKTUALEKy është 32-vjeçari shqiptar që përfitoi 155 milionë lekë nga pagat e...

Ky është 32-vjeçari shqiptar që përfitoi 155 milionë lekë nga pagat e luftës

Policia e Shtetit njoftoi a.rrestimin e një 32-vjeçari i cili përmes hakerimit kishte arritur të përfitonte 15.5 milionë lekë të reja nga pagat e luftës.

I arrestuari Denis Trungu kishte arritur që të ndërhynte dhe të hakeronte sistemin e ngritur nga Qeveria për përfitimin e pagës së luftës.

Pas këtij hakerimi, ai ka mundur të kryenet 36 transaksione në vetëm një llogari bankare në emrin e tij, gjë që ka sjell dyshime që autoritetet të nisin hetimet.

32-vjeçari rezulton i d.ënuar më parë për vepra të ndryshme p.enale.

Aktualisht mbi Denis Trungun rëndon akuza: “M.ashtrimi kompjuterik”./kosovarja

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit