Labi reagon i revoltuar: Aman, mos ia ndalni diasporës hovin

Labinot Tahiri ka reaguar pas vendimit të testin PCR për mërgimtarët që vijnë nga shtetet me rrezik të lartë të COVID-19.

Këngëtari Labinot Tahiri, me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook është shprehur i revoltuar lidhur me masat e reja të Qeverisë.

Artisti fillimisht përmend faktin që i është ndalur puna dhe i kanë humbur mijëra euro gjatë pandemisë.

Por, ka një lutje që të mos ndalohet diaspora të vijë për shkak të testeve, ngase sipas tij ata dëshirojnë të bëhet ndryshim në atdheun e tyre.

Ndër të tjera, Labi njoftoi se është rrugës për në Gjermani, për t’u takuar me disa biznesmenë, me të cilët do të bisedojë për ndërtimin e spitalit të leukemisë në Kosovë./lajmi