Learta shfaqet me veshje tradicionale e me vajzën në krahë

Learta Jakupi jo rastësisht është reja më e përfolur në estradë.

Me tu martuar me djalin e Shyhrete Behlulit ajo bëri për veti një masë të gjerë.

Ajo dhe Shyhretja në vazhdimësi kanë treguar se kanë raporte shumë të mira si të ishin nënë e vajzë.

Learta është mjaft e përkushtuar ndaj familjes së burrit dhe këtë e ka dëshmuar shpesh në shumë raste.

Ajo po ashtu është edhe një nuse tradicionale si e do zakoni dhe jo rrallë herë është dukur e veshur me veshje tradicionale që duket që i ka shumë në qejf.

Por imazhin e sotëm ia ka zbukruar akoma më shumë vajza e saj Matina./Kosovarja/