Web Analytics
BallinaUncategorizedLëvizi në ajër me shpejtësi rekorde prej 400 kilometrave në orë

Lëvizi në ajër me shpejtësi rekorde prej 400 kilometrave në orë

Fraser Corsan nga Britania e Madhe, e ka thyer rekordin botëror duke lëvizur në ajër me 400 kilometra në orë, pasi u lëshuar nga aeroplani me kostumin me krahë.

Në të njëjtën kohë, 40-vjeçari është bërë njeriu i vetëm që ka lëvizur me këtë shpejtësi, pa pasur ndonjë pajisje motorike.

Me këtë rast, ai theu rekordin evropian, për lëshimin më të gjatë në distancë prej 9,741 metra.

Të gjitha këto arritje, do të shqyrtohen nga zyrtarët e Librit të Rekordeve të Ginisit, për t’i dhënë njohjet përkatëse.

Ky projekt është bamirës dhe të gjitha të ardhurat shkojnë për forcat e armatosura britanike.

Shiko Videon:

https://www.facebook.com/vipaklips/videos/230254294633934/

Rrjetet Sociale

630,264FansaPëlqeje
28,212NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit