Liberta me maskë në fytyrë, bën thirrje të iu përmbahemi rregullave: Frikë jo, kujdes po

Virusi COVID-19 që ka “pushtuar” shumë vende të botës ka arritur edhe në Kosovë.

Sot janë konfirmua dy raste me koroanvirus, një vajzë 20 vjearje dhe një i moshuar 77 vjeç.

Si shumë figura publike, edhe moderatorja e njohur Liberta Spahiu ka kërkuar që qytetarët të iu përmbahen masave parandaluese.

Në disa imazhe ku shihet e veshur me të bardha dhe me maskë në fytyrë, Liberta ka bërë thirrje që mos të ketë frikë, por kujdes të shtuar.

“Të dashur miq bashkë do t’ia dalim… Frikë Jo, Kujdes Po!

Ti përmbahemi rregullave të gjithë që ta mposhtim këtë pandemi.

Gjëja më e mirë që mund të bëjmë tani është të kujdesemi për njëri tjetrin.

Ju përqafoj nga distance”./Indeksonline/