Web Analytics
BallinaUncategorizedLind bebja me flokë plotësisht të bardha: Mjekët e shokuar nuk po...

Lind bebja me flokë plotësisht të bardha: Mjekët e shokuar nuk po mund ta shpjegojnë si ndodhi kjo

Jemi mësuar të shohim fëmijë që lindin dhe nuk janë të njëjtë sikurse shumica e fëmijëve tjerë.

Ata në fakt nuk janë të sëmurë dhe nuk vuajnë nga ndonjë çrregullim gjenetik, por thjesht janë ndryshe nga të tjerët.

Por bebja Bence e lindur në Hungari, ka shokuar të gjithë në spital për faktin se ka lindur me shumë flokë në kokë.

Ajo çfarë e bën të tjerë ndryshe nga bebet tjera, është ngjyra e bardhë e flokëve.

Të gjithë që ishin prezent kanë dhënë versionin e tyre lidhur me këtë rast.

Fillimisht mendonin se Bence vuan nga një lloj i albinizmit.

Megjithatë, studimet që janë publikuar së fundmi kanë demantuar këtë.

Shiko Fotot:

Rrjetet Sociale

630,284FansaPëlqeje
28,213NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit