Linda Morina tregon se kush do të bëhet kryeministër nëse LDK e VV dështojnë

Linda Morina ka ndryshuar preferencat e saj politike së fundmi, shkruan “InfoKosova”.

Shumë shpesh e kemi pas rastin ta shohim nëpër paraqitjet e saj se ajo është një fanse e flaktë e PDK-së dhe e Hashim Thaçit.

Por sonte ajo i befasoi të gjithë fansat e saj në Facebook, ku në një status Linda shkruan: “nese ldk ja e vetvendosja nuk mirem vesh per formimin e qeveris shkojm zxhedhje e votojna ramushin kryeminister mas miri”.

Linda ka bërë “zgjedhjen” e saj si duket për kryeministër të Kosovës nëse bashkëqeverisja LDK VV dështon./InfoKosova/